Kuželky

Oddíl kuželek byl založen v listopadu 1947, v roce 1957 byla jednodráha přestavěna na dvoudráhu a v roce 2007 byla provedena rekonstrukce na čtyřdráhu. Dnes má oddíl kolem 60 aktivních členů.

Nábor mládeže26.09.2023

Nábor mládeže

Oddíl kuželek TJ Fezko shání nové posily z řad žáků.

Proč hrát kuželky?

Věk nerozhoduje

Kuželky jsou sport na celý život. Dají se hrát od mládežnického věku, až do toho důchodového.

Soutěžní zápolení

Kuželky se dají hrát na jakékoliv výkonnostní úrovni. Existují turnaje pro amatéry, ligové soutěže, ale i mistrovství světa a mezinárodní poháry.

Pro mládežnické kategorie se pořádají okresní přebory, krajské přebory a celorepublikové poháry (pro mladší Pohár mladých nadějí a pro starší Český pohár dorostu)

Přátelství

Kuželkářky a kuželkáři jsou jedna velká rodina. Díky tomuto krásnému sportu můžeš získat spoustu nových přátel a známých nejenom v ČR, ale i v zahraničí.

Růžena Haasová (Strakonice) na Poháru mladých nadějí v pražském Radotíně.

Podívejte se na propagační video České kuželkářské asociace.(odkaz)

Strakonická mládež má za spoustu dlouhých let za sebou mnoho úspěchů. Například starší žák Vítek Mikeš obsadil na loňském mistrovství ČR konaném v Aši 3. místo a získal bronzovou medaili. Žáci se pravidelně umisťují na předních příčkách v Poháru mladých nadějí.

Pokud hledáte sport pro své dítě, kuželky mohou být skvělou volbou.

Časy treńinků mládeže jsou pravidelně v pondělí a ve středu od 15:30 do 17:30.

V případě zájmu kontatujte trenéry: Oldřich Hendl tel.: 602 469 346 ; Hana Kyriánová tel.: 723 956 152

238x80px
238x220px